CEPLJENJE PROTI SEZONSKI GRIPI 2020/2021

Obveščamo vas, da bomo v ponedeljek 19.10.2020 v ZD Črnomelj pričeli s cepljenjem proti sezonski gripi 2020/2021.
Cepite se lahko po predhodnem naročilu. Naročite se lahko vsak delovni dan med 12.00 in 13.00 uro na telefonski številki 073061727 ali po e-pošti
helena.moravec.stegne@zd-crnomelj.si

Cepite se lahko tudi na naših zdravstvenih postajah:

• Vinica – naročite se v delovnem času ambulante na telefonski številki 073646700 ali preko e-pošte: sestra.vinica@zd-crnomelj.si
  • Semič – naročite se v delovnem času ambulante na telefonski številki 07 3565160 ali 073565161 ali preko e-pošte: sestra.semic@zd-crnomelj.si

Za cepljenje morate biti zdravi.

Cepljenje proti sezonski gripi je priporočljivo za vse osebe, ki imajo kronične bolezni obtočil, dihal, sečil, jeter, metabolne bolezni (sladkorna bolezen…), nekatere živčno-mišične in vezivne bolezni, maligna obolenja, nekatere bolezni krvi in krvotvornih organov, bolezni, ki slabijo imunski odziv, za osebe stare 65 let in več, za majhne otroke (od 6 mesecev do 2 let starosti), za nosečnice (ne glede na trajanje nosečnosti) ter za ekstremno debele (ITM 40 ali več za odrasle; otroke ITM več kot 95 percentil glede na starost in spol).
Cepljenje je priporočljivo tudi za osebe, ki so pri svojem delu izpostavljene nevarnosti okužbe ali pri delu lahko prenesejo okužbo na druge osebe, še posebej to velja za zdravstvene delavce in sodelavce ter druge nujne službe. Prav tako je priporočljivo tudi za vse druge osebe.

Stroške cepljenja proti gripi v celoti krije obvezno zdravstveno zavarovanje.

Hkrati s cepljenjem proti gripi je pri starejših osebah in kroničnih bolnikih priporočljivo opraviti tudi cepljenje proti pnevmokoknim okužbam (pljučnici). Namen tega cepljenja je zaščititi starejše osebe in bolnike s kroničnimi obolenji in stanji, pri katerih obstaja večje tveganje za invazivni potek pnevmokokne okužbe (okužba krvi, sepsa, meningitis, pljučnica).
Cena cepiva z izvedbo cepljenja proti pnevmokoknim okužbam je 27€.