Hitro antigensko testiranje – HAG

08.09.2021

Hitro antigensko testiranje – HAG se izvaja v ZD Črnomelj (vhod iz novega parkirišča), vsak dan od ponedeljka do petka od 7.00 do 14.00 ure ter ob sobotah od 12.00 do 15.00 ure.

Testiranje je plačljivo (stroške testiranja, ki so pogoj za izpolnjevanje PCT pogoja, krije uporabnik sam) , razen osebe, ki se zaradi svojega zdravstvenega stanja ne smejo cepiti, kar dokazujejo s pisnim potrdilom zdravnika.

Cena HAG testa je 9,50 EUR.

Občani naj imajo pri sebi zdravstveno kartico in osebni dokument.

Pri čakanju na odvzem brisa ves čas vzdržujte medosebno razdaljo vsaj 2 metra in nosite masko. Osnovni pogoj za udeležbo na testiranju je, da ste zdravi, brez znakov in simptomov akutne okužbe dihal in prebavil.

Če bi se izkazalo, da ste na testu pozitivni, se takoj izolirajte, pojdite domov s čim manj stikov, kot je mogoče. Doma pokličite svojega izbranega zdravnika, ki vam bo dal nadaljnja navodila. Negativni rezultat testa pomeni, da ste negativni v tistem trenutku. Zato naj vam test ne daje občutka lažne varnosti. Še naprej dosledno upoštevajte vsa priporočila in zaščitne ukrepe.

Hitro antigensko testiranje – HAG